Poloniny Camp 2018

výlety s koňmi na poloniny – jezdecká škola – pěší výlety po Karpatech – pobyt v divočině

Osmidenní pobyt v ukrajinských Karpatech. Překrásné místo. Divoká příroda, hory, koně. Výjezdy na poloniny. Vhodné pro úplné začátečníky, kteří nikdy neseděli na koni i pro zkušené jezdce.

Akce se koná 30.06. – 07.07. – v době státních svátků Cyrila a Metoděje a Jana Husa

Prodloužená variace na akci „Poloniny na koních pro úplné začátečníky i pokročilé„. Bude více pobytu v přírodě. Možnost pěších tůr. Užijí si ti, kteří chtějí na koni jezdit více i ti, kteří naopak chtějí jezdit méně nebo vůbec.

 1. Možnost zkrácení pobytu – každý přijede na tak dlouho, jak mu to vyhovuje.
 2. Dva dny na koních, možnost přikoupení dalších dnů v koňském sedle.
 3. Možnost spaní ve vlastních stanech.
 4. Strava na farmě v ceně.
 5. Možnost variabilně dodat program.
 6. Na své si přijdou začátečníci i pokročilí. Rozdílné náročnosti pochodů.

Dny na koních je možné mezi lidmi, kteří přijedou spolu, vzájemně předávat. Tzn. například pokud bude pár v kterém jeden přijel hlavně jezdit na koních, a druhý jen odpočívat nebo bloudit v lesích, pak „pěšák“ může své dny v sedle přenechat partnerovi.

Cena za osobu je 5600 CZK / 220 EUR.

Chronologie

 • 30.06. – sobota – Samostatný příjezd do Užhorodu. Ubytování. Volný program ve městě.
 • 01.07. – neděle – Ráno odjezd na koňskou farmu mezi poloninami. Škola jízdy na koni. Vyjížďka na koních.
 • 02.- 06.07. – Pobyt na farmě, vyjížďky na koních na poloniny, pěší pochody, samostatný program.
 • 07.07. – sobota – Dopoledne odjezd do Užhorodu. Pro zájemce možnost výletu na zříceninu hradu Něvické. Volný čas v Užhorodu, nákupy. Večer odjezd do ČR/ na Slovensko.

S dopravou do Užhorodu rád poradím. Existují přímé linky. Turisty na nádraží vyzvedávám. Například jízdenka Ostrava – Užhorod stojí u LEO Express od 249 CZK, na zpáteční jízdenku pak máte 20 procent slevu, nebo jízdenka na autobus Košice – Užhorod stojí 7 EUR. Pokud budete chtít jet s LEO Express, mohu vám zařídit jízdenky se slevou.

V ceně pobytu je:

 • 1 nocleh v Užhorodu;
 • 6 noclehů na koňské farmě;
 • doprava po území Ukrajiny;
 • strava na koňské farmě;
 • 2 dny vyjížďka na koni na poloniny;
 • čan (zakarpatská lázeňská procedura);
 • pěší výlety s průvodcem;
 • exkurze hrad Něvické.

Za příplatek:

 • 500 czk / den výlety na koních nad rámec 2 výletů v ceně pobytu;
 • 150 czk / den ubytování v Užhorodu navíc;
 • 100 czk prohlídka Užhododu s průvodcem 30.06.;
 • 150 czk velká 7. hodinová prohlídka Užhododu s průvodcem 8.7.

Za příplatek, cena dohodou na místě:

 • individuální vyjížďky na koni;
 • individuální výcvik jízdy na koni;
 • krátké projížďky na farmě.

Z farmy/na farmu je zajištěn transport z/do Užhorodu 1.07. a 07.07. Pokud budete chtít nastoupit nebo ukončit pobyt v jiném termínu, musíte se dopravit samostatně. Odvoz mohu zařídit v podstatě odkudkoliv, ale za příplatek (bude mírný, cenu musím ještě spočítat).

Na farmě připravuji kromě pěších výletů doprovodný program. Možná nějaké hudba, workshopy, besedy. Témata bylinkářství, včelařství, příprava regionálních jídel, karpatské pralesy,cestování po bývalých zemích sovětského svazu, život na dnešní Ukrajině apod.

V případě zájmu mohu zajistit program jako offroad vyjížďky (UAZ, GAZ), čtyřkolky, paragliding tandem, střelba z lovecké pušky a pod. Takový program ale bude za příplatek.

Slevy:

 • 200 CZK pokud si vezmete vlastní stan;
 • skupina 4 a víc osob zdarma 1 x doprava pokud se rozhodnou přijet individuálně;
 • pokud zorganizujete skupinu 5 a více dostanete individuální slevu;

Idividuální slevu nebo bonusy nabízím lidem, kteří mi pomohou s programem. Tedy pokud hrajete na nějaký hudební nástroj, máte dovednosti nebo schopnosti, které pobaví lidi, umíte ostatní naučit něco zajímavého, můžete udělat nějakou přednášku … a pokud jste ochotni s tím předstoupit před menší skupinu, pište, domluvíme se.

Možnosti výletů na koních:

Polonina Runa, polonina Ostrá, vodopád Vojevodyn, Bíly kámen, na pivo do vesnice Zbyny, komsomolské jezero. Trasy se budou volit v závislosti na počasí. V téhle části se program od klasických „koňských“ akcí, které pořádám, moc neliší. Zásadní rozdíl je v tom, že budeme moci oddělit skupiny zkušených jezdců a začátečníků a přizpůsobit tomu trať a tempo. Díky většímu počtu dnů můžeme projet více tras a tak si na své přijdou i lidé, kteří se mnou na koních už byli.

Pěší výlety:

Bude jeden velmi náročný výlet na dominantu vodorozdělného hřbetu, na horu Pikuj.

Dále budou výlety různé náročnosti podle vašeho zájmu a počasí. Můžeme prolézt opuštěnou vojenskou základnu na polonině Runa, zákopy z první světové války, udělat pěší výlet po zapadlých vesnicích, vyškrábat se na několik okolních kopců, bloudit bukovými pralesy. V okolí jsou 2 pěkné vodopády, ledovcové jezero. Nedaleko vedla trať lesní úzkokolejky, je možné tedy udělat výpravu za pozůstatky železničních staveb, které pohltil les.

Pokud budou zájemci, je možné udělat dvou denní výlet s nocováním v přírodě nebo pod střechou.


Ročník 2017 byl  inspirován expedicí gymnázia v České Lípě. Odkazy na články, které pak vyšly na regionálním webu najdete tady konskaturistika.cz/clanky.html – takže si můžete udělat zhruba představu co vás může čekat. Samozřejmě na základě loňských zkušeností jsme udělali zásadní změny. Program je také upraven tak aby vyhovoval nejen studentům ale měl širší záběr. Taky bude větší prostor pro individuální program.


Dotazy rád zodpovím na e-mailu petr.zidek@gmail.com, případně na telefonu +380962832864 (napojeno na Viber).

Psát a telefonovat můžete na přes Facebook na stránce facebook.com/konskaturistika i na můj soukromý profil facebook.com/petrzidek

Po domluvě je možné komunikovat je možné také na Skype (petr25631) nebo WhatsUp.

Akce je součástí mého projektu KonskaTuristika.cz.

Informace najdete na i Facebook stránce facebook.com/konskaturistika/, kde je také vytvořena stránka této události facebook.com/events/278773892654688/.


Stránka loňského ročníku na Faceboku, kde jsou odkazy na fotky:
facebook.com/events/1399195726814761/.

Komentáře