Cikáni jdou do nebe – na koních a vozech od Ubľy k Tise

Cikáni jdou do nebe

Romantické 3 denní putování na koních a koňských povozech se spaním v maringotkách, inspirované slavným filmem “Cikáni jdou do nebe” (Tabor uchodit v nebo).

Vhodné pro zkušené jezdce i ne jezdce. Část lidí pojede na koních, část na vozech. Budete se střídat – pokud budete chtít. Naučíte se řídit koňský povoz.

Na akci plynule naváže program “TOKAJ – za vínem na koních a v cikánských vozech”, kterou jsme poprvé uskutečnili loni na podzim.  Je možné zúčastnit se obou akcí, nebo jen jedné, připojit se později, nebo odjet dříve.

Ve čtvrtek dopoledne 26.04. se vyráží z tábora Jana Marcisáka, který se nachází ve vesnici Ubľa u ukrajinské hranice (doporučuji zhlédnout nový slovenský film “Čára”).

Do  Ubľy, eventuálně Sniny, se musíte dopravit samostatně. S dopravou rád poradím. Je možné přijet o den dříve a přenocovat v maringotce v Janově táboře. Po dohodě vás vyzvedneme ve Snině.

3 dny pak strávíme putováním k maďarské hranici. Pojedete územím Rusínů, okolo starobylých dřevěných kostelíků, přes malebné vesničky. Zdoláte pohoří Vihorlat. Přes východoslovenskou vinařskou oblast budete pokračovat na Tokaj. Pojedete pustou (typ travnatých stepí v Panonské nížině). Překonáte řeky Laborec, Ondavu, Bodrog. Spát se bude v maringotkách (jdou vytápět). S sebou musíte mít spacáky.

Jídlo bude připravovat Jan venku na ohni a věřte, že to umí. Jano nám totiž vařil třeba na prvním Poloniny Campu a na dalších akcích, které jsem pořádal na Ukrajině.  

Umění krást slepice vítáno, ale není podmínkou 🙂

Tato akce, je na rozdíl od “TOKAJ – za vínem na koních a v cikánských vozech”, pilotní. Loni jsme cestu absolvovali v 5 lidech, ale opačným směrem, proto lze očekávat, že budeme improvizovat. Z toho důvodu bude nižší cena. Samotného putování se ale bát nemusíte, Jan s vozy procestoval celou Evropu.

Akce bude mít komornější charakter a je určena pro menší počet lidí.

Cena je 44 EUR za den pobytu. 3 dny tedy stojí 132 EUR. V Českých korunách to vychází přibližně 1118 CZK na den.

V ceně je:

  • 3x nocleh v maringotce (od 25.04.)
  • jídlo 3 dny
  • jízda na koních a povozech
  • instruktáž jízdy na povozech
  • část alkoholu je bezplatně
  • po dohodě odvoz ze Sniny do Ubľy

V ceně není:

  • Doprava do Sniny / Ubľy, kde začíná akce
  • Doprava domů z Čierne nad Tisou, kde akce končí

Akce je součástí mého projektu KoňskáTuristika.cz viz https://www.facebook.com/konskaturistika/

Pro akci byla na Facebooku vytvořena událost: facebook.com/events/152584755436263

Přihlásit se můžete na e-mailu petr.zidek@gmail.com, dotazy také na telefonu +380962832864 (napojeno na Viber).

K přihlášení lze použít i tento formulář: goo.gl/forms/3CgXAcqOiX4ViEgp2


Fotky, postřehy, odkazy a další z loňské akce s Janem Marcisákem můžete najít v diskuzi na stránce loňské události viz facebook.com/events/1558631410869014/?active_tab=discussion

 

 

Komentáře