Velká cesta po ukrajinských pivovarech za českými sládky

S Milanem, který na Ukrajině podniká v oblasti distribuce piva jsme naplánovali exkluzivní putování po ukrajinských pivovarech a pivnicích, které je postavené na dokonalé znalosti místní pivní scény a nadstandardních vztazích s vedením pivovarů, provozovatelů pivnic a českými sládky zde působícími.

Nejbližší termín: 16.11.-21.11.2018

Po domluvě, pokud vás bude 4 – 5, je možné vypsat speciální termín.

První cestu jsme zrealizovali na podzim roku 2016, teď vás zveme na druhou s mírně pozměněným programem.

Navštívíme  Užhorod, Rovno, Žitomír, Lvov. Uvidíme velké pivovary i mini pivovárky.

Domluvili jsme exkurze do pivovarů, kde nás budou doprovázet sládci z České republiky působící na Ukrajině.

Budeme degustovat vynikající piva, ale můžeme ochutnat i běžnou průmyslovou produkci. Budeme jíst skvělá jídla připravena speciálně k popíjení piva. Ochutnáme speciality ukrajinské kuchyně. Navštívíme vyhlášené pivnice.

Pohodlně projedeme kus Ukrajiny (cca 1400 km) v 7. místném minivanu Chrysler Voyager. Počet míst v autě také limituje počet účastníků akce. Tedy 2 průvodci + 5 účastníků !

Hlavní program začíná v pátek  v 8 hodin kyjevského času, kdy se odjíždí z Užhorodu přes hřebeny Karpat směr Volyň.

Účastníci se musí do Užhorodu dopravit samostatně. S dopravou rádi poradíme. Existuji přímé autobusové linky i kombinovaná doprava od společnosti Leo Express Praha – Užhorod. Ještě jednodušší to budou mít účastníci výpravy, kteří přijedou ze Slovenska. V Užhorodu vás osobně vyzveme na nádraží a dopravíme na ubytování (pokud přijedete ve čtvrtek, nebo s LEO v pátek nad ránem).

Pro ty, kdo přijedou ve čtvrtek a budou mít zájem poznat užhorodskou pivní kulturu, připravím večerní program.

V pátek navštívíme Žitomír, kde nás čeká pivovar Schulz s českým sládkem Danem, který vás provede svým provozem a nabídne degustaci. Večer strávíme v příjemné stylové pivnici, ve které je umístěn minipivovar. V Žitomíru pak přenocujeme.

V sobotu navštívíme pivovar Rovno a minipivovar Kant, v jehož restauraci také strávíme večer. V Kantu bývá rozverný program s živou stylovou muzikou. V Rovně také přenocujeme. Exkurzi povede hlavní sládek pivovaru Přemysl Brož, který si za léta práce vydobyl na Ukrajině pozici uznávaného odborníka.

Neděle  je vyhrazena Lvovu, kde si prohlédneme historické centrum města zapsané na seznam památek UNESCO. Povíme si něco o tom, proč je právě Lvov považován za Mekku ukrajinského pivovarnictví, navštívíme muzeum piva, pivovar Pravda, Královský pivovar a podle možností a domluvy i některé z vyhlášených lvovských podniků. Ve Lvově také přenocujeme.

Kdo bude chtít, může se do České republiky vydat už ze Lvova přímou autobusovou linkou firmy LEO Express. V tom případě bude mít do odjezdu autobusu v pondělí volný program ve Lvově.

Ostatní se s námi vrací zpět do Užhorodu a odtud na Slovensko, do ČR, třeba večerní linkou LEO Express.

Pokud budete mít zájem, mohu vám v Užhorodu nabídnout další rozšiřující program, prohlídku města, výlet do hor. Zůstat klidně můžete jak dlouho budete chtít. Cena za každou další noc cca 130 CZK.

Pořadatelé:

Milan Dohnal: Známý užhorodský restauratér. Dříve provozoval mimo jiné například  hospodu U Švejka. Nyní na plný úvazek  distributor kvalitních piv několika ukrajinských pivovarů.  Ve volných chvílích vynikající kuchař a uzenář. Gurmán se zálibou v masitých jídlech. Pivní sommelier. Na Ukrajině více než 20 let.

Petr Židek: Průvodce cestovního ruchu se specializací na Ukrajinu a země bývalého sovětského bloku. Organizátor turistických výprav po ukrajinských Karpatech. Propagátor Užhorodu a Zakarpatí. Provozovatel různých webových projektů týkajících se turistického ruchu. Milovník regionálních piv. Publikuje například na https://www.facebook.com/gastrotravel/. Na Ukrajině 8 let.

Podmínky účasti:

 • Platný cestovní pas. Občané EU vízum nepotřebují.
 • Zaplacení ceny zájezdu.
 • Zdravotní stav umožňující pití piva a lehké obžérství.

Cena:

Pokud se tato akce povede, chceme jí pořádat častěji. Cenu jsme kalkulovali na 6.800 CZK (205 €). Vzhledem, k tomu, že komerčně  s turisty to jedeme poprvé, nabízíme pobyt za sníženou  cenu 6.000 CZK (222 €).

Za nabídnutou slevu poprosíme shovívavost nad případnými nedokonalostmi. I když osobně si myslím, že tyhle beta verze bývají častokrát ty nejlepší.

Co je v ceně:

 • Doprava z Užhorodu po Ukrajině a zpět do Užhorodu.
 • Jídlo  počínaje páteční snídaní, konče snídaní pondělní.
 • Různé mňamky k pivu.
 • Degustační pivo v Rovnu + vzorkovnice v Kantu, Shulc a Královský pivovar.
 • Ubytování  po jedné noci v Užhorodu, Rovnu, Žitomíru, Lvově.
 • Káva.
 • Zábavný program v restauraci Kant.
 • Služby průvodce.
 • Vstupné do muzea piva.
 • Pomoc s naplánováním cesty na Ukrajinu.

Co není v ceně:

 • Doprava z/do Užhorodu, kterou si každý zajišťuje sám.
 • Tvrdý alkohol.
 • Nealkoholické nápoje
 • Pivo nad rámec výše zmíněného.
 • Jídlo, které si objednáváte mimo program.
 • Čtvrteční program v Užhorodu.
 • Volitelný program po skončení pobytu.

K pozornosti:

 • Na Ukrajině nejsou exkurze do pivovarů běžné. Náš program tedy nepatří k běžně dostupným zážitkům.
 • Počítejte s tím, kam jedete. V programu proto mohou nastat drobné změny.
 • Výlet není vhodný pro vegetariány. Ti se sice účastnit mohou, ale budou ochuzeni o podstatnou část programu.

Na FB se můžete přihlásit k sledování události na: facebook.com/events/1566183210062771/.

Objednávky na email petr@uzhorod.cz, můžete také telefonovat na číslo +380962832864 (i Viber, nebo po dohodě WhatsApp), případně využít zpráv na Facebooku (Petr Židek, Zakarpati).


Fotky z první akce, jak jí zachytil jeden z účastníků https://www.facebook.com/jozef.legat/media_set?set=a.10209700439000061.1073741924.1002681259&type=3

Stránka první naší cesty po ukrajinských pivovarech, v diskuzi u akce najdete různé doplňující informace: facebook.com/events/188601104914508/

Komentáře