Svatováclavská karpatská expedice

Zakládáme s Martin Chovančak novou tradici turistických akci pořádaných v době státního svátku Sv. Václava – tedy v týdnu okolo data 28.09.

Termín pro rok 2017: 26.září – 2.říjen

Jde tak využít volna a zároveň i pěkného počasí posledních zářijových dnů, kdy se dá ještě chodit v kraťasech, sbírat brusinky, borůvky i podzimní houby.

Akce navazuje na loňskou povedenou expedici “Zakázané zóny Užanského národního parku”.

Každý rok, připravíme nový zajímavý program, nové trasy. Na rozdíl od standardních akcí, které obvykle pořádám, půjde o částečně objevitelské výpravy, tedy můžeme se pohybovat v místech, které nemáme prověřené, může docházet k změně programu. což v praxi často bývá i přínos.

Základem budou 3 – 5 denní pěší turistické pochody v délce cca 20 km. Chtěl bych aby se spalo pod střechou a nemuselo se nosit tábornické vybavení. Pokud to trasa umožní, chtěl bych stejně jako minulý rok, zajistit přepravu zavazadel mezi ubytováními.

Cena by měla být mírná a zahrnovat ubytování, přepravu po území Ukrajiny, průvodce, vstupy a část jídla.

Účastníci minulých pochodů budou dostávat slevy, rádi bychom totiž, aby se okolo akce vytvořila skupina kamarádů, kteří se budou každý rok vracet.

Na Facebooku jsme pro událost zřídili stránku facebook.com/events/897616327047661/, kde budu postupně přidávat informace o akci. Když kliknete na „Zajímá mne to“, budete nejen dostávat aktuální informace, ale budete moci i ovlivnit program akce.

………………………………….

Informace a rezervace na e-mail petr@uzhorod.cz, nebo na FB, Petr Zidek +380962832864 a Martin Chovančak +420723514554.

Komentáře