Prodloužený víkend na Podkarpatské Rusi

Připravil jsem pro vás zajímavý unikátní program, díky kterému poznáte v několika dnech to podstatné z Zakarpatské oblasti Ukrajiny. Poznáte jeho hlavní město Užhorod, volitelně Mukačevo, navštívíte zapadlé vesničky, vydáte se terénním autem na poloninu, vyzkoušíte místní lázeňskou specialitu, navštívíte historické vinné sklepy, ochutnáte zakarpatské víno, koňak, pivo i speciality místní kuchyně, vykoupete se ve vodopádu, projdete se středověkými hrady a další překvapení. Dozvíte se mnoho z historie tohoto zajímavého kraje, popovídáme si o současných ukrajinských reáliích, povíme si něco o bývalé Podkarpatské Rusi a cíleně si ukážeme stopy dnes již zaniklého Československa v zdejším malebném podkarpatském kraji,

To vše v doprovodu zkušených průvodců v rámci malé skupiny turistů. V naší skupině je Čech žijící dlouhé roky na Zakarpatí, místní Slovenka, která se zde narodila léta pracuje jako turistický průvodce i dva místní rodáci.

Bydlet budete u nás v Užhorodu v vile Tichá. Z tohoto místa budeme vyrážet na jednotlivé výlety. Pokud přijedete autem, budete parkovat bezpečně v garáži nebo na dvoře.

 • Pátek – V dopoledních hodinách (nebo podle domluvy) samostatný příjezd do Užhorodu (s dopravou poradím). Vyzvedáváme vás na nádraží a vezeme a ubytování. V 12 hodin společný oběd. Po obědě prohlídka města s profesionálním průvodcem. Součástí prohlídky je Česká čtvrt i část města z doby Rakouska-Uherska. Po ukončení prohlídky pivo v stylové hospůdce jejíž design interiéru připomíná československé období. Večeře.
 • V sobotu vyrážíme terénním autem do hor. Navštívíme 2 zapadlé vesničky, dřevěný kostelík. V jedné vesničce si dám pivo v místním obchůdku. Pak vyjedeme na poloninu na jejímž vrcholu je bývalá sovětská jaderná základna, jsou pomníky připomínající výsadky II. války, a zákopy z I. války. Nahoře vás čeká pohoštění a pokud vyjde počasí přenádherný výhled na Karpaty až kam oko dohlédne.Pak se spustíme do vesničky, kde od dob Rakouska-Uherska turisty hýčkají místní lázeňskou specialitou – čany.

  Po cestě zpět do Užhorodu se zastavíme v restauraci, která je dle mého mínění nejlepším podnikem specializujícím se na regionální kuchyni v této části Zakarpatí. Tam absolvujeme hostinu, při které ochutnáme místní kuchyni (cca 1kg jídla na osobu).

  Pokud vyjde čas, zastavíme se na zřícenině hradu, který byl Julesu Vernovi předlohou k napsání románu Tajemný hrad v Karpatech.

 • Nedělní dopoledne budete mít čas se po náročném sobotním programu prospat. Pokud nechcete odpočívat, navštívíme místní bleší trh. Pak se vydáme do největších zakarpatských vinných sklepů, které kopali v xxx století Turci zajatí v bitvě u Egeru. Dále navštívíme zříceninu templářského hradu. Poté návrat do Užhorodu a volný program.Večer nebo v noci je možné odjet na Slovensko do ČR. Placenou však máte i noc z neděle na pondělí. Odjet můžete tedy až v pondělí ráno.
 • Pondělí (volitelně za příplatek) pokud budete mít zájem, v pondělí bude organizovaná prohlídka Mukačeva, opět s profesionálním průvodcem. Odjet do domů můžete večer z Mukačeva autobusem LEO Express nebo Regiojet
 • K programu půjde volitelně v úterý přidat sjezd některé z zakarpatských řek na raftu. Tenhle program je teď v přípravě.

Kdo bude chtít má možnost si pobyt v Užhorodu prodloužit za cenu 150 czk / osoba / noc.

Dále nabízím pobyt v našem domu v zapadlé vesnici s možností pěkných pěších výletů v ceně 100 CZK czk / osoba / noc.

Cena: 3700 CZK (144 EUR)

V ceně je:

 1. Ubytování v Užhorodu 3x.
 2. Oběd v Užhorodu.
 3. Večeře v Užhorodu
 4. Zakarpatský hostina.
 5. Pivo v hospodě muzeu.
 6. Ochutnávka Zakarpatských koňaků.
 7. Exkurze vinné sklepy ochutnávka vína.
 8. Prohlídka 2 hradů.
 9. Doprava po území Zakarpatí.
 10. Výjezd terénním autem na poloninu.
 11. Doprovod zkušených turistů.

V ceně není zejména:

 1. Doprava z / do Užhorodu.
 2. Jídlo a pití vyjma výše uvedených
 3. Místní SIM s internetem a její nastavení 70 UAH + kredit.
 4. Mapa Užhorodu s plánkem Zakarpatí 25 UAH.
 5. Laminovaná mapa hor, kde bude sobotní program 150 CZK.

Program jde spojit s jinými akcemi, které pořádáme, případě k němu dodat individuální program na míru.

Akce je má VIP charakter. Počet účastníku je omezený.

Po domluvě se všemi účastníky je možno nějakou část programu přidat nebo ubrat. Pokud bude v oblasti, kde se budeme pohybovat nějaká zajímavá akce, podle možností se jí zúčastníme. Pokud nebude možné z objektivních příčin realizovat část programu, nabídneme vám odpovídající náhradu.

Pokud vám nevyhovují vypsané termíny, můžeme od 4 osob vypsat nový víkendový termín, případně od 6 osob nový termín v kdykoliv.

Proč jet s námi:

 • Na Ukrajině žiji 10 let, turistickým ruchem se zabývám profesionálně na plný úvazek.
 • Stejně jako já i mí kolegové, kteří jsou místní, jsou profesionálové.
 • Akce není one man show. Jsme team, jsme schopni jeden za druhého zaskočit třeba v případě onemocnění. Zálohy máme nejen lidské ale i materiální, tedy i auta, vybavení.
 • Zároveň nejsme velká cestovka, s neosobním přístupem. Obvykle děláme akce pro malé skupinky, své klienty známe jménem, rádi s nimi zajdeme i mimo program třeba na pivo.
 • Jestli chcete kvalitní cestovatelské zážitky a poznat realitu života tak zapomeňte na zájezdy s velkými autobusy.
 • My žijeme na Ukrajině a žijeme Ukrajinou. Víme jak řešit krizové situace, máme tady známe, víme komu a kdy zavolat. Vždy máme plán B.
 • V nabídce máme širokou škálu akcí, zaměřených převážně na Ukrajinu. Tedy jsme dostatečně specializovaní, ale přitom máme přehled a informace týkající se nejen akce na kterou jedete.
 • Svou práci děláme kvalitně a děláme jí rádi. To je jeden z hlavních důvodů proč s ek nám lidé vrací a absolvují i jiné naše akce.
Komentáře