Prezidentským vagónem do Oděsy, pak do moldavského Kišiněva.

Pořádáme další z našich experimentálních cest. Pro tuto si pronajmeme od ukrajinské železnice (jen pro sebe) luxusní vagón pro 12 lidí a s ním se 12.02.2020 svezeme z Užhorodu do Oděsy.

V Oděse strávíme jeden den (nebo dva, podle odjezdu vlaku do Moldávie), prohlédneme si toto jedno z nejkrásnějších ukrajinských měst a přespíme tam.

Kdo nebude chtít dál s námi pokračovat v cestování, může se vrátit domů letadlem nebo vlakem z Oděsy.

Z Oděsy může část výpravy udělat volitelný výlet do Podněstří (podle toho jak se domluvíme).

Pak se přesuneme vlakem do Kišiněva, hlavního města Modávie. Prohlédneme si Kišiněv a nejspíš i místní proslavené vinné sklepy.

Z Moldávie se vracíme přes Ukrajinu zpět směrem Slovensko / Česká republika.

Akce je v přípravě. 15.12. podáváme železnici žádost o vagón. Pak se dozvíme přesnou cenu. Poté dopracujeme program.

Hlavním cílem je cesta tím luxusním vagónem, chceme si jí otestovat, abychom jí později mohli komerčně nabízet turistům. Nicméně i další program bude zajímavý.

Vagon nazývám prezidentským, ve zkutečnosti je jich víc typů a jsou označovány jako VIP. Ve vagonu bude i salonek, který umožní uskutečnit večer menší párty.

Sraz je jako vždy v Užhorodu, kde na naší základně můžete po přespat. Můžete přijeti i dřív a vymyslíme nějaký program v Užhorodu. Kolega, s kterým program pořádáme, jede z Moravy, takže se můžete přidat k němu.

Cenu akce budu kalkulovat až potom co nám udělá kalkulaci železnice. Pronájem vagónu bude nejdražší položka. Předběžně počítáme, že vlak vyjde okolo 3000 CZK na osobu. Akci děláme nekomerčně, bez zisku.

V této chvíli jsou obsazeny 4 místa z 12.

Na FB je k akci vytvořena událost na
https://www.facebook.com/events/1224166254440616/ .

Pokud máte zájem o předběžnou rezervaci některého z zbylých 8 míst, napište mi na e-mail petr.zidek@gmail.com nebo do zpráv na FB. Můžete i volat na tel .+380962832864.

Komentáře