Nízkonákladové výpravy do Černobylu

První zájezd do Černobylu jsem s kolegou zorganizoval na jaře roku 2017. Akce s účastníkům líbila a proto jsem jí začal pravidelně opakovat. Dnes jde o jednu  z mých nejpopulárnějších akcí. Do Černobylu jezdíme v malých skupinkách. Výjimkou byla akce v září 2017, které se účastnilo 33 lidí a 2 průvodci, šlo spíš o zkoušku toho co zvládneme, než o pravidlo. Normálně jezdíme v skupinách 6 – 15 turistů.  Tento malý počet nám pomáhá na akcích vytvářet unikátní komorní atmosféru, můžeme se klientům více věnovat,  ale také dovoluje mít v Černobylské zóně individuální program. To v praxi znamená, že se nejen dostaneme na všechny známá místa, ale i k zajímavostem, kde se běžně nechodí. Konkrétní program v zóně zašlu na vyžádání.

Naše zájezdy do Černobylu se staly velmi populární. Na podzim loňského roku jsme pořádali i 6 turnusů za měsíc. Z toho důvodu jsem se pro ně rozhodl vytvořit samostatný web na adrese Cernobyl.net, aktuální program akce „Nízkonákladové výpravy do Černobylu“ tam najdete na adrese:          Cernobyl.net/nizkonakladove-vypravy-do-cernobylu.

Proč jet s námi:

 1. Máme nejlepší cenu na trhu. Cena je konečná a nejsou v ní zahrnuté žádné skryté poplatky.
 2. Máme unikátní program. Po celou dobu je přítomen průvodce v českém / slovenském jazyce.
 3. Přepravujeme se lůžkovými vozy. To je nejpohodlnější varianta za přijatelnou cenu. Přepravu využijeme ke spánku.
 4. S turistikou na Ukrajině máme bohaté desetileté zkušenosti, děláme jí profesionálně a na plný úvazek.
 5. Vyznáme se v místní prostředím (na Ukrajině žiji od roku 2008, kolega je Ukrajinec), máme potřebné kontakty, víme co dělat v případě problémů.

Pro skupiny od 4 lidí je možné vytvořit nový termín. Pro větší skupiny udělám individuální program. Umíme udělat i vícedenní pobyty v „Zóně“. Pokud máte víc času, můžete si program rozšířit o další aktivity, které pořádáme.

Časový harmonogram:

 • 1. den – příjezd do Užhorodu, ubytování, večer obvykle seznamovací posezení u piva
 • 2. den – prohlídka Užhorodu, večer odjezd do Kyjeva
 • 3. den – Černobylská zóna, oběd v zóně,  večer ubytování
 • 4. den – prohlídka Kyjeva, večer odjezd do Užhorodu
 • 5. den – příjezd do Užhorodu, volný program, nákupy, večer odjezd do ČR/na Slovensko

Je možnost zůstat dále v Užhorodu za cenu 150 CZK / 5.90 EUR na den. Můžu vytvořit další program – například výpravu do hor, lázeňské procedury, prohlídka Mukačeva, výlet na koních na poloniny, pěší výlet na poloninu Boržava apod.

Za sníženou cenu vám můžeme pronajmout náš domek v Užanském národním parku.

Stejně tak můžete přijet o pár dnů dřív, ubytuji vás za výhodnou cenu 150 CZK / 5.90 EUR za noc.

Pokud vám nevychází přijet 1. den, můžete se k nám připojit 2. den do přibližně 16 hodiny – přijdete ale o prohlídku města.

Účastníci výpravy se do Užhorodu musí dopravit samostatně. S dopravou rád poradím. Existuji přímé autobusové linky i kombinovaná doprava od společnosti Leo Express Praha – Užhorod. Jednodušší to budou mít účastníci výpravy, kteří přijedou ze Slovenska. V Užhorodu vás osobně vyzvedneme  na nádraží a dopravíme na ubytování.

Zpáteční dopravu například Ostrava – Užhorod lze v závislosti na sezoně a předstihu s jakým kupujete jízdenky pořídit okolo 400 – 500 CZK. Z Košic jezdí do Užhorodu autobusy za 7 EUR.

Cena programu je:
6 000 CZK / 233 EUR

Při rezervaci termínu se platí záloha 1200 CZK, 60 dnů před odjezdem se platí 2300 CZK. Zálohy se platí na český nebo slovenský bankovní účet.  Zaplacená záloha je u akcí, pořádaných v černobylské zóně, nevratná. Zálohy vybíráme tak, aby kryly škody vzniklé zrušením akce.  Zbytek se doplácí na místě v hotovosti. U skupinových akcí a speciálů se záloha stanovuje individuálně.

Pro skupinu osob je možné vytvořit individuální termín. Podle počtu osob ve skupině je možné nabídnout, zejména v podzimních a zimních termínech, slevu.

Podmínky účasti:

 • Platný cestovní pas (vízum není potřeba)
 • Zaplacení ceny zájezdu
 • Věk minimálně 18 let

V ceně je:

 • Ubytování v Užhorodu
 • Ubytování v Kyjevě
 • Doprava po území Ukrajiny
 • Povolení k vstupu do černobylské zóny
 • Exkurze černobylská zóna
 • Exkurze Užhorod
 • Exkurze Kyjev
 • česky / slovensky hovořící průvodce po celou dobu pobytu
 • 1 x jídlo (oběd v zóně)

V ceně není zejména:

 • Doprava z ČR/SK do/z Užhorodu
 • Jídlo, s výjimkou výše uvedeného

K pozornosti:

Každá akce je v podstatě originál. Jednotlivé akce se od sebe mírně liší, jednou jdeme na večeři do jedné hospody, podruhé do jiné. Spí se v různých hotelech. V Kyjevu bývá různý program. Akce probíhá na Ukrajině a občas může dojít ke změně, kterou nemůžeme ovlivnit. Pokud se něco takového stane, poskytujeme náhradu a to tak, že klient dostane vždy dražší variantu, než která je součástí standardní nabídky. Příjezd do Užhorodu je plánován s rezervou tak, aby jsme  se mohli flexibilně přizpůsobit aktuální dopravě. Na Ukrajině je totiž potřeba vlaky rezervovat dlouho dopředu a i tak jízdenky občas nejsou, což se týká především letní sezony. Tedy v reálu jezdíme různými vlaky. Už se také stalo, že jízdenky na vlak nebyly vůbec a museli jsme si připlatit za námi najatý autobus. Co se týká programu v zóně, snažíme se vám dát co nejvíc. Jdeme na hranu povoleného, občas i za ní. Ne vždy se ale vše povede, v Černobylské zóně se mění předpisy a hlavně jejich vymáhání, někdy ze dne na den. Tedy pokud například někde na fotkách z našich akcí vidíte, že jsme byli v chladící věži, nebo třeba na střeše 16. patrového domu v Pripjati, neznamená to, že se tam dostaneme při každé akci.   Prostě někdy se něco povede, někdy zase něco jiného. Vždy se ale snažíme dělat program co nejvíc pestrý. Prázdninové termíny jsou dražší, protože musíme častěji řešit problémy s dopravou, a to stojí peníze + dráž vyjde ubytování.

Na facebooku je pro akci (akce) vytvořena událost facebook.com/events/238181173605622/, kde můžete pokládat v diskuzi dotazy. Doporučuji sledovat.

V březnu 2018 jsem na FB zřídil nově stránku facebook.com/cernobylskazona/, a březnu roku 2020 jsem spustil webovou stránku Cernobyl.net.

Psát a volat můžete Petru Židkovi na tel +380962832864 (spojeno i s Viber) nebo na e-mail petr.zidek@gmail.com.

Objednávky na e-mail, nebo přes objednávkový formulář.


Pro akce v roce 2017 byla na FB vytvořena událost facebook.com/events/182014335630061/ V diskuzi tam účastníci vkládali fotky, videa a další.

Odkazy na fotografie účastníků minulých akcí:

Několik alb od Mariána Marsiny na facebooku

Lenka, která s námi byla 2x dala na rajče  tyto fotografie:

Lenka také na svém blogu uveřejnila následující texty:

Další fotky na rajčeti.

Naše zájezdy do Černobylu se staly velmi populární. Na podzim loňského roku jsme pořádali i 6 turnusů za měsíc. Z toho důvodu jsem se pro ně rozhodl vytvořit samostatný web na adrese Cernobyl.net aktuální program akce „Nízkonákladové výpravy do Černobylu“ tam najdete na adrese:          Cernobyl.net/nizkonakladove-vypravy-do-cernobylu/.

Na této stránce už nebudou probíhat aktualizace programu.

Komentáře